Was wir so gerne spielen

was wir so gerne spielen

Kedves Szülők!

Örömmel adjuk hírül hogy megjelent a várva várt kiadvány, az „Ein Kindergartenjahr I” átalakított, megújított, gazdagított kiadása, amelynek címe „Was wir so gerne spielen”.
A kiadvány nem csupán gyűjtemény, hanem módszertani segédlet, mert a szerzők a körjátékok, játékok leírását olyan mondatmodellekkel is kiegészítették, amelyek lehetővé teszik, elősegítik a természetes német nyelvhasználatot, és szükségesek a gyerekekkel folytatott német nyelvű kommunikációhoz.
A gyűjtemény az óvodai nevelési év témáihoz kapcsolódó német nyelvű gyermekirodalmi alkotásokat tartalmaz az óvodai mindennapi élethez, környezeti neveléshez, évszakokhoz, ünnepekhez és ünnepnapokhoz, mesékhez kapcsolódóan. A szerzők az összeállításnál olyan témákat dolgoztak fel, amelyeket be lehet vonni a másodnyelv fejlesztésbe és amelyek a nevelési év során a mindennapokban megjelennek.
A szerzők a könyv összeállításakor, írásakor figyelembe vették a másodnyelv elsajátítás feltételeit és alapelveit.
A könyv megvásárolható az Aranykapu és a Lewinszky Anna Gyakorló Óvodákban. Ára 4000 Ft.

Nálunk Szilvi nénit (Napraforgó csoport) lehet keresni a könyv ügyében a délelőtti órákban!